Novinky a aktuality

Vďaka akvizícii sa spoločnosť Abbott stane najväčším výrobcom liekov v Indii

Strategické rozhodnutie posúva spoločnosť Abbott v Indii na prvú pozíciu s 20 percentuálnym ročným rastom predaja a obratom očakávaným v roku 2020 presahujúcim 2,5 miliardy USD.

Spoločnosť Abbott kúpi od indickej firmy Piramal Healthcare jej domácu výrobu generických liekov za 3,72 miliardy dolárov. Vďaka akvizícii sa spoločnosť Abbott stane najväčším výrobcom liekov v Indii. Dohoda je súčasťou snáh spoločnosti Abbott stať sa najväčším farmaceutickým hráčom na rozvíjajúcich sa trhoch. Piramal sa predajom divízie zbavil najhodnotnejšej časti svojho majetku. Podnikanie divízie zahŕňa práva na 350 značiek a ochranných známok a okolo 5000 zamestnancov.

Ďalšie informácie v priloženej originálnej tlačovej správe (PDF, 39 kB).

Informácie o spoločnosti Abbott
Abbott je svetová spoločnosť pôsobiaca v oblasti starostlivosti o zdravie, ktorá je zameraná na výskum, vývoj, výrobu a predaj farmaceutických prípravkov, výživových prípravkov, prostriedkov zdravotníckej techniky a diagnostík. Spoločnosť zamestnáva viac ako 83 000 ľudí a predáva svoje výrobky vo viac ako 130 krajinách sveta. Novinky, tlačové správy spoločnosti a ostatné informácie Abbott sú dostupné na internetovej adrese www.abbott.skwww.abbott.com.