Novinky a aktuality

25 rokov testovania krvi na HIV pomohlo zmeniť svetovú zdravotnú krízu

Predstavte si odloženie život zachraňujúcej operácie, alebo strach pred krvnou transfúziou či darovaním krvi z obavy pred HIV. Z dnešného pohľadu sa to zdá byť neuveriteľné, ale pred 25 rokmi to bola realita, svet bojoval, aby uchránil zásoby krvi pred smrteľným vírusom.

V roku 1985 bola na niektorých miestach v USA približne jedna zo sto krvných transfúzií nakazená vírusom HIV. Dnes o 25 rokov neskôr, vďaka vývoju dôležitých laboratórnych testov na identifikáciu HIV v krvi, je toto riziko minimálne a bezpečnú krvnú transfúziu dostávajú milióny pacientov ročne.

Ďalšie informácie v priloženej originálnej tlačovej správe (PDF, 96 kB).

Informácie o spoločnosti Abbott
Abbott je svetová spoločnosť pôsobiaca v oblasti starostlivosti o zdravie, ktorá je zameraná na výskum, vývoj, výrobu a predaj farmaceutických prípravkov, výživových prípravkov, prostriedkov zdravotníckej techniky a diagnostík. Spoločnosť zamestnáva viac ako 83 000 ľudí a predáva svoje výrobky vo viac ako 130 krajinách sveta. Novinky, tlačové správy spoločnosti a ostatné informácie Abbott sú dostupné na internetovej adrese www.abbott.skwww.abbott.com.